• Den otevřených dveří - pozvánka

Může jít o obrázek text, kde se píše SBOR DOBROVOLNYCH HASIČỦ PRAHA 17- REPY HASICI Vás srdečne zve na Den otevrenych dverí One 1. 2024 V hasičské zbrojnici Žalanského 1721 Od 12 do 16 hodin.

• Mladí hasiči

Rád se učíš novým věcem?
    Chceš najít nové kamarády se kterými zažiješ spoustu zábavy? Jsi školou povinný od 6 - 18 let?
    Přijď mezi nás...
    • trénujeme každé úterý 17 - 18:30 hodin

• soutěžíme v disciplínách požárního sportu

• seznamujeme se s prací hasičů, s jejich technikou a vybavením

• učíme se základy zdravovědy a základy první pomoci

• učíme se práci s buzolou a mapou a topografii

• učíme se vázat uzle a střílet ze vzduchovky

• učíme se čím se co hasí

• máme pravidelné akce (mikuláš, soustředění...)

• a hlavně zažíváme spousty legrace ... :)

TO JSME MY HASICI

• 8. 12. Mikulášské setkání

Po delší době jsme se v rámci nynějších omezení mohli vidět jako kolektiv mladých hasičů.

Sešli jsme se na dvoře naší hasičárny, kde na děti čekali čerti a drobná mikulášská nadílka.

• Od 11.10. do odvolání přerušení tréninků a akcí oddílu MH

Dle nařízení vlády k situaci Covid-19 jsou do odvolání zrušeny veškeré tréninky a akce našeho oddílu mladých hasičů!!!

• 10.10. Oddílový Závod požárnické všestrannosti

Vzhledem k nepříznivé situaci Covid-19 byly všechny následující soutěže zrušeny. Naši vedoucí se s oddílem svědomitě do této doby připravovali na ZPV, který byl též zrušen. Z tohoto důvodu vedoucí uspořádali oddílový ZPV pouze pro členy oddílu. Soutěž proběhla v okolí Řep a byla rozdělena do dvou věkových kategorií. V mladší kategorii dětí bylo pořadí na stupínkách 1. Barunka, 2.Kryštof a 3. Jasminka. Ve starší kategorii suveréně vyhrála Štěpánka, 2. Dáda a 3. byla Kiki. Gratulujeme!

V letošním roce oslaví Sbor dobrovolných hasičů Praha 17-Řepy již 125. výročí od svého založení. Náplní činnosti sboru je především práce s mládeží, preventivně výchovná činnost, sportovní vyžití dětí i dospělých a v neposlední řadě  také organizace kulturních a společenských akcí. Neméně důležitá je práce Jednotky sboru dobrovolných hasičů, která pomáhá při požárech, technických zásazích i živelných pohromách na území Prahy i celé ČR.

Za posledních pět let se nám podařilo rozšířit členskou základnu, kterou nyní tvoří více než třetina dětí a mládeže do 18 let. Významných úspěchů dosáhla sportovní družstva dětí, dorostu, žen a mužů v pražských i celorepublikových soutěžích.  S pomocí MČ Praha 17 neustále obnovujeme a vylepšujeme vybavení nejen pro činnost sboru, ale především výjezdové jednotky. Nejvýznamnějším milníkem novodobé historie řepských hasičů je bezesporu výstavba nové hasičárny, která poskytuje skvělé zázemí pro naši práci. Rádi bychom Vás touto cestou pozvali na prohlídku naší zbrojnice a hasičské techniky dne 1. 5. 2017 od 12 do 16 hodin na adrese Žalanského 1721. Přijďte s námi oslavit významné jubileum našeho sboru a třeba se i Vy stanete jedním z nás!

Mgr. Veronika Jánská

Starostka SDH Praha 17-Řepy